Logo STAJNIA BAJKA 
 

WIEŚCI ZE STAJNI


Archiwum

O nas

Stajnia z zewnątrz

STAJNIA BAJKA znajduje się w Leokadiowie, na granicy województwa lubelskiego i mazowieckiego, 12km od Puław i 15km od Zwolenia, tuż przy drodze krajowej nr 12. Stajnia powstała w lutym 2010r., ale działalność związana z końmi trwała w tym miejscu już wiele lat. Nasze tereny cechuje duża ilość lasów i otwartych przestrzeni, umożliwiających organizowanie konnych przejażdżek wierzchem lub powozem. W najbliższej okolicy znajdują się: Kazimierz Dolny, Janowiec nad Wisłą i Czarnolas, stanowiące ciekawy cel wycieczek.

Właścicielka stajni - Jadwiga ZagańczykWłaścicielami stajni są: Jadwiga Zagańczyk - absolwentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt ze specjalnością Hodowla Koni i Jeździectwo na Akademii Rolniczej w Lublinie - oraz Tomasz Zagańczyk - absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji na tejże uczelni. Pani Jadwiga w 2008 roku ukończyła organizowany przez Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia. Pierwsze szlify swoich umiejętności zdobywała w lubelskich ośrodkach jeździeckich. Jeszcze w czasie studiów została po raz pierwszy w swej "końskiej" karierze właścicielką małopolskiej klaczy o imieniu Hafta, która pod jej czujnym okiem z typowego konia roboczego została doskonałą towarzyszką wyjazdów w teren. W późniejszym okresie Haftę zastąpiły dwa kuce felińskie - Brawada i Bas, które są w stajni do dziś. W 2010 r. dołączyły do nas Gruszka i Sara, w 2012r. kuc szetlandzki Bajtek i osioł Don Killer, a w 2013r. klacz Jamajka.

W naszej stajni świadczone są kompleksowe usługi związane z rekreacją konną, w tym m.in.: hipoterapia, nauka jazdy konnej, wycieczki zaprzęgiem. Dysponujemy wybiegiem, dwoma ujeżdżalniami o wymiarach 30x45m i 40x60m, lonżownikiem oraz pastwiskami w pełni zaspokajającymi potrzeby naszych własnych koni i koni umieszczonych w pensjonacie. Zainteresowane osoby znajdą tutaj profesjonalny sprzęt dla jeźdźca i konia, kameralną atmosferę, opiekę doświadczonego instruktora dostępnego na miejscu oraz niezapomniane wrażenia z konnych wypraw w teren. Wszystkie osoby korzystające z naszych usług są ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Media o nas

Konik orange

Leokadiów - Stadnina Bajka - YouTube

Konik black

Portal Kazimierski - Zima w Stajni Bajka

Konik orange
Kurier Gminy Puławy - Bajkowo w Bajce

Puławy (c)2010-2019 www.stajniabajka.pl